چهارشنبه, 22 آبان 1398

جزوه اکواپونیک

آمار سایت

تماس با ما

سرپرست فضای سبز فرودگاه قم گفت: بیش از 20000 متر مربع انواع گلخانه واقع در محل مجتمع گلخانه ای فرودگاه طراحی و در حال اجرا می باشد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی قم، طباطبایی سرپرست فضای سبز فرودگاه قم با اشاره به ایجاد فضاهای نمونه گردشگری و جذب اکوتوریسم  در شهر نمونه گردشگری طرلاب  اظهارداشت: طراحی و اجرای بیش از 20000 متر مربع انواع گلخانه واقع در محل مجتمع گلخانه ای فرودگاه در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد : در حال حاضر 1200 مترمربع گلخانه جهت حفظ و نگهداری و تکثیر گونه های گیاهی موردنیاز در حال بهره برداری است و 700 مترمربع گلخانه ای نمایشی – آزمایشی به صورت آکوپونیک در مرحله احداث سازه می باشد.
 وی افزود: همچنین 10000 مترمربع گلخانه گیاهان گوشتی و کاکتوس در مرحله طراحی است.
وی اظهار داشت: به منظور بررسی گیاهان مناسب منطقه و ایجاد کلکسیون های گیاهان گلدار،دارویی،پوششی و انواع درخت و درختچه در حدود 200گونه گیاهی شامل 50گونه گیاهان گوشتی،15گونه گیاهان دارویی،5گونه پوششی و 130 گونه از سایر گیاهان در مجتمع گلخانه ای نگهداری می شوند.
طباطبایی بیان داشت: یکی دیگر از فعالیت های این مجموعه تولید ورمی کمپوست از زباله می باشد که ضمن جلوگیری از دفن آن و حفظ محیط زیست بخشی از مواد آلی مورد نیاز جهت مصرف در فضای سبز فرود گاه را تامین میکند.
وی در پایان افزود: علاقمندان می توانند همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 7:30 الی 16:30 از فعالیت های مذکور در محل فرودگاه بازدید به عمل آورند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی