چهارشنبه, 22 آبان 1398

جزوه اکواپونیک

آمار سایت

تماس با ما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فاهم نامه نهایی بین مسئولان فرودگاه  بین المللی قم با سرمایه گزاران چین در حضورنماینده تام الاختیار وزیر بازرگانی چین جهت تسریع در ساخت فاز اول فرودگاه بین المللی قم منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی قم، تعدادی از سرمایه گذاران چینی که چند ماه پیش به کشورمان سفر کرده بودند بعد از حضور در قم،جلسه ای را با مسئولان فرودگاه بین المللی قم و  برخی مدیران استانی برگزار نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سرمایه گذاران چینی در اولین جلسه بعد از شنیدن سخنان مسئولان فرودگاه در خصوص مزیت های سرمایه¬گذاری در پروژه فرودگاه بین المللی قم و ارائه  گزارش از روند ساخت و ساز و اقدامات صورت گرفته تاکنون و بازدید از بخش های مختلف، موافقت اولیه خود را جهت سرمایه گذاری اعلام نمودند.
بعد از موافقت اولیه طی چندین جلسه دیگرنمایندان هیئت چینی با مسئولان فرودگاه، نحوه وحجم سرمایه گذاری مورد سوال قرار گرفت، که در این رابطه مسئولین ومدیران فرودگاه بین المللی قم توضیحات لازم را ارائه نمود و درنهایت آمادگی خود را در خصوص سرمایه گذاری حداقل50 میلیون دلاری در فاز اول فرودگاه اعلام نمودند و قرار شد تا مسئولان فرودگاه شرایط و پیوست را آماده و در جلسه ی دیگری ان را به نماینده  چینی ارائه نمایند تا آنها نیز بعد از بررسی ابعاد آن، بلافاصله اقدامات لازم را جهت شروع همکاری انجام نمایند و این رقم به 280 میلیون دلار برسد.

 بعد از گذشت چندین جلسه پیاپی، باردیگر نمایندگان چینی با مسئولان فرودگاه جلسه ای را برگزار کردند ولی این بار متفاوت تر از دفعات قبل بود.
نمایندگان چینی که بررسی های لازم را انجام داده بودند این بار پای انعقاد تفام نامه جهت ساخت و راه اندازی فاز اول فرودگاه بین المللی قم نشستند.تفاهم نامه ای که می تواند جایگزین بی مهری های مسئولین به این پروژه باشد و شرایط را بهتر نماید. و هرچه زودتر به این اما و اگرها که فرودگاه کی به سرانجام میرسد پایان زودهنگام بدهد.
 
در حاشیه این جلسه رئیس انجمن تجارت خارجی استان گنسو چین طی گفتگویی ضمن ابراز خوشحالی از انعقاد تفاهم نامه گفت: در سفری که به ایران داشتیم پیشنهادهای مختلفی جهت سرمایه گذاری مطرح شد که فرودگاه بین المللی قم یکی از پروژه های مهم و قابل توجه بود.
خانم لیو نماینده تام الاختیار وزیر بازرگانی و مدیرکل دپارتمان راه ابریشم گنسو نیز با اشاره به اینکه مسئولان دولت چین پیگیر موضوع و عقد قرارداد هستند افزود: بعد از نشست با مسئولان فرودگاه توافقات خوبی جهت سرمایه گذاری در این پروژه حاصل و  تفاهم نامه نهایی منعقد شد و بعد از سال نو چینی عملیات اجرایی تکمیل فاز اول فرودگاه قم آغاز می گردد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

محمدعلی شفیعی مدیرعامل فرودگاه بین المللی قم نیز در حاشیه این جلسه با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی قم مهیا می باشد اظهار داشت : فرودگاه بین المللی قم صد در صد خصوصی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است .
وی تصریح کرد: از ابتدای راه اندازی این پروژه شرایط را جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم نمودیم و امیدواریم با راه اندازی این پروژه شاهد تحولات خوبی در قم باشیم و بتوانیم در رشد و توسعه اقتصادی شهر مقدس قم و ایجاد اشتغال برای جوانان سهمی داشته باشیم.
شفیعی با انتقاد از عدم تعامل مطلوب برخی مسئولان در به بهره برداری رسیدن هرچه بهتر و سریع تر این پروژه افزود: متاسفانه برخی از مسئولین دستگاهها نه تنها همکاری لازم را با ما ندارند بلکه گاهی به جای برطرف کردن مشکلات، مانع نیز ایجاد می کنند و همین امر روند پیشرفت این پروژه فراملی را که با سرمایه گذاری یک بخش کاملاً خصوصی در حال انجام است، کند تر نموده است.
وی تصریح کرد: با راه اندازی فرودگاه شاهد ارائه خدمات خوبی به شهروندان و مسافرینی که به کشورمان به خصوص شهر مقدس قم وارد می شوند خواهیم  بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


شفیعی تصریح کرد: با انعقاد این تفاهم نامه به زودی شاهد تحولات و اقدامات خوبی در فرودگاه بین المللی قم خواهیم بود.

نظرات   

 
+1 #4 مجید 1393-11-08 12:49
سلام
خانواده سهامدار ما که خیلی خوش بین هستند وبه مجموعه اعتماد داریم
نقل قول
 
 
-2 #3 مهمان 1393-11-07 07:25
نقل کردن نیما:
مثل این که فعلا همه مردم قم پشیمان هستند که چرا به قول های آقای شفیعی اعتماد کرده اند و سال هاست که وعده سر خرمن افتتاح فرودگاه را می شنوند!
نگو آقایان به جای این که به فکر راه اندازی فرودگاه باشند دنبال راه اندازی کارهای تجاری خودشان هستند!!

سلام

کدوم کارهای تجازی ؟
دقیقا همه کارهایی که انجام شده طبق تفاهم نامه بوده
این که چینی ها قرارداد بستن ادامه کار فرودگاه رو انجام بدن کار تجاریه؟
اصلا این پروژه اصلش تجاریه مشکلش چیه؟
مگه کار تجازی مشکل داره؟
مگر بقیه سرمایه گذاران کار دیگه ای هم میکنن؟
نقل قول
 
 
+1 #2 نیما 1393-11-06 16:26
مثل این که فعلا همه مردم قم پشیمان هستند که چرا به قول های آقای شفیعی اعتماد کرده اند و سال هاست که وعده سر خرمن افتتاح فرودگاه را می شنوند!
نگو آقایان به جای این که به فکر راه اندازی فرودگاه باشند دنبال راه اندازی کارهای تجاری خودشان هستند!!
نقل قول
 
 
+7 #1 محمد باقر ملک اسا 1393-11-01 17:34
احسنت.بسیار عالی. ان شاالله هم فرودگاه و هم واحدهای تجاری مجتمع نگین بزودی افتتاح شوند. فرودگاه که افتتاح شود تمام کسانی که سرمایه گذاری نکرده اند.یا مانع شده اند پشیمان خواهند شد.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی