چهارشنبه, 22 آبان 1398

جزوه اکواپونیک

آمار سایت

تماس با ما

 

جمعی از مسئولان فرودگاه بین المللی قم با دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی قم ، در این دیدار ابتدا محمدعلی با اشاره به مشکلاتی که پیش روی فرودگاه قم وجود دارد اظهار داشت: در حال حاضر یکی از مشکلات بزرگ ما نبود زیرساخت‌های مناسب برای فرودگاه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی ابراز داشت: دولت قول داده بود آب، برق و گاز پروژه را تأمین کند اما این عملی نشد و اگر بخواهیم خودمان این کار را انجام دهیم توان مالی بسیاری بالایی نیاز دارد.

رجب مهرجویی مدیر پروژه فرودگاه قم نیز با اشاره به زدن کلنگ این پروژه توسط دکتر لاریجانی اظهار داشت: موانعی در مسیر این پروژه وجود دارد که به دست شما قابل حل است.

وی نبود قوانین در زمینه ساخت فرودگاه بین‌المللی توسط بخش خصوصی را از جمله موانع در مسیر این طرح دانست و افزود: ما نخستین فرودگاهی هستیم که توسط بخش خصوصی ساخته می‌شویم و از همان ابتدا تاکید کردیم که این فرودگاه بین‌المللی خواهد بود.

مدیر پروژه فرودگاه قم با اشاره به اینکه خیلی‌ها می‌گویند فرودگاه در قم توجیه اقتصادی ندارد، گفت: این طرح هم می‌تواند توجیه اقتصادی داشته باشد و هم می‌تواند نداشته باشد. فرودگاه قم اگر بین‌المللی نباشد، اگر روزانه ۶۰ هواپیما در آن به زمین ننشیند و اگر شهر فرودگاهی را در کنارش نداشته باشد، توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

مهرجویی با اشاره به اما و اگرهایی که در زمینه فرودگاه مطرح می‌شود گفت: مشکل اساسی ما تفسیر غلطی است که از قانون وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه این طرح به منابع ریالی نیاز دارد، ابراز داشت: سرمایه‌گذار با ۲۵ میلیارد تومان وارد این طرح شد اما بروکراسی‌های اداری آنقدر اجرای طرح را به خطر انداخت که موجب شد هزینه‌ها افزایش یابد و امروز ما برای این طرح به ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

مدیر پروژه فرودگاه قم ادامه داد: یکی دیگر از نیازهای این پروژه استفاده از منابع مردمی است که در این زمینه هم با توجه به بروکراسی اداری و مانع‌تراشی‌های انجام شده مشکلات بسیاری داریم و تلاش‌های ما برای ایجاد منطقه گردشگری موجب شده تهمت‌هایی به مجموعه زده شود در حالی که این منطقه با توجه به آیین‌نامه سازمان گردشگری ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از تسهیلات ارزی و ریالی برای این طرح الزامی است، ابراز داشت: به دلیل مشکلاتی که وجود دارد نمی‌توانیم از منابع فاینانس استفاده کنیم.

مهرجویی گفت: دولت قبل تعهد داده بود ۳۰ میلیارد تومان برای تامین زیرساخت‌های این پروژه تأمین کند اما این موضوع در دولت فعلی فراموش شده و می‌گویند فرودگاه خودش باید این کار را انجام دهد که این بسیار هزینه‌بر است.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه نیاز به موافقت اصولی دارد افزود: در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به ما گفتند که نامه‌ای برای شما صادر خواهیم کرد اما این نامه باز کار را به عقب برمی‌گرداند و باید موافقت اصولی با احداث این فرودگاه صادر شود تا مشکلات قانونی ما را به عقب نراند.

مدیر پروژه فرودگاه قم با اشاره به اینکه بروکراسی‌های اداری مانع از صدور مجوزهای لازم شده ابراز داشت: تا به حال هیچ سرمایه‌گذار بخش خصوصی شجاعت وارد شدن به عرصه ساخت فرودگاه بین‌المللی را نداشته و باید دولت از چنین افرادی حمایت کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه این پروژه یک اتفاق مهم در قم و حتی کشور است گفت: پروژه فرودگاه قم در بخش فرودگاهی یک پروژه تازه است که توسط بخش خصوصی در حال راه اندازی است.

وی در پایان بعد از استماع سخنان مسئولن فرودگاه خواستار این شد که مسائل و مشکلات فرودگاه را به وی به صورت مکتوب ارائه نمایند که بررسی های لازم صورت بکیرد.

لاریجانی همچون قول داد که یک جلسه ای با مسئولان استانی در خصوص فرودگاه برگزار شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی